Pizza należy do najpopularniejszych dań na świecie. Dowodem na to jest fakt, iż każdego roku sprzedaje się aż 5 miliardów kawałków tego włoskiego placka. Lubią ją niemal wszyscy – i to bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy wykonywany zawód. Jednym z powodów jej popularności jest duża różnorodność, która sprawia, iż każdy miłośnik tej potrawy może wybrać coś na miarę indywidualnych upodobań. I tak też się dzieje, a różne rodzaje pizzy mają swoich większych i mniejszych zwolenników. Czy wybór konkretnej pizzy mówi coś o naszym charakterze? Przeprowadzono kilka eksperymentów. I chociaż ich wyniki należy traktować z pewnym przymrużeniem oka, to jednak warto przyjrzeć im się bliżej.

Co ulubiona pizza mówi o naszym charakterze?

Pizza hawajska

Osoby wybierające pizzę hawajską charakteryzują się przebojowością i dużą dawką charyzmy. Pragną być w centrum uwagi i nie lubią podporządkowywać się innym ludziom oraz obowiązującym konwenansom. Dodatkowo mają bardzo sprecyzowane cele i uparcie do nich dążą.

Margherita

Najpopularniejsza pizza na świecie jest skromna i minimalistyczna. I zapewne dlatego osoby ceniące ten rodzaj smaku lubią powtarzalność, stabilizację i porządek, a nie przepadają za zmianami (i to zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym). Miłośnicy tego najbardziej włoskiego placka są zadowoleni ze swojego życia i w pełni doceniają to, co mają od losu. Zatem można powiedzieć, iż margherita to zrównoważona pizza. Grochów zaprasza na jej skosztowanie także osoby odznaczające się zupełnie innym charakterem.

Capricciosa

Pizza capricciosa to jedna z najbardziej klasycznych odmian tej potrawy. Według przeprowadzonych eksperymentów osoby lubiące jej smak są bardzo rozsądne, ale nieco nieśmiałe. Jednocześnie charakteryzują się dobrym sercem i umiejętnością porozumiewania się z innymi ludźmi.

Pepperoni

Pizza pepperoni to ulubiony smak osób żywiołowych i energicznych. Jej wielbiciele charakteryzują się pomysłowością i kreatywnością. Dodatkowo są bardzo towarzyskie i lubiane przez otoczenie.

Mówiąc o korelacji pomiędzy charakterem a ulubioną pizzą warto zachować dystans i nie traktować tych wyników badań zbyt poważnie. Tak naprawdę nikt do końca nie jest w stanie określić, co o charakterze mówi ulubiona pizza. Grochów zaprasza na jej różne odmiany – i to bez względu na to, jaki ktoś ma charakter.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/warszawa-grochowska